background

Eskişehir Tanıtım

post image

Ayten Usta Gurme

Ayten Usta, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini modern yemek tarzıyla harmanlayarak benzersiz yemekler yaratmaktadır.

Devamı
post image

Eskişehir Dans Festivali

Eskişehir Dans Festivali için gelen 200 den fazla eğitmenler ile dansın inceliklerini öğrenin.

Devamı
post image

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi, 19. yüzyıldan kalma bir yapıdır ve uzun seneler boyunca Ermeni Kilisesi olarak hizmet vermiştir. Yapının kubbesi, kendisine özel olan yapısı ile her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır.

Devamı
post image

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi

Eskişehir kültür sanat yönünde, sosyal aktiviteler açısından son derece hareketli bir şehirdir. Bu nedenle gerek Eskişehirliler gerekse Eskişehir’e gezmeye gelenler olanaklardan fazlasıyla yararlanabilirler.

Devamı
post image

Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali

Eskişehir kültür sanat dünyası çok zengin bir şehirdir. Bir taraftan açılan tesisler diğer taraftan sanatın sevdirilmesi ve tanıtılması adına yapılan etkinlikler yılın her döneminde şehrin farklı noktalarında çeşitli kültür sanat etkinliklerinin var olmasını sağlamaktadır

Devamı
post image

Türk Dünyası, Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi

Tarih boyunca Kafkasya, Kırım ve Rumeli gibi Türk coğrafyalarından sık sık göç almış bir şehir olan Eskişehir, hem içinde bulundurduğu kültürel zenginlik hem de köklü tarihsel geçmişi nedeni ile 2013 senesinde Türk Dünyası Kültür Başkenti olma unvanını elde etmiştir.

Devamı
post image

Tülomsaş Müzesi

Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. işletmesinin içerisinde bulunan müzede otomobil severlerin ilgisini çekecek birçok örnek sergilenmektedir.

Devamı
post image

Tepebaşı Özdilek Sanat Merkezi

Tepebaşı Özdilek Sanat Merkezi uzun bir süre Milli İstihbarat Teşkilta binası olarak hizmet vermiştir. Daha sonra 2006 senesinde yapılan antlaşma ile bina Tepebaşı Belediyesi’ne devredilmiştir.

Devamı
post image

Sanat ve Kültür Sarayı

Eskişehir son çeyrek asırda çok büyük değişim yaşamıştır. Bulunduğu lokasyonda çevre illere kıyasla muazzam bir gelişme göstermiş, adeta çevre illerin tatil beldesi, ihtiyaçlarını karşıladıkları büyük şehri haline gelmiştir.

Devamı
post image

Mehmet Başsav Lületaşı Kültür Sanat Evi

Eskişehir yeraltı ve yerüstü kaynakları bakımından oldukça zengindir. Sadece şehrimize has birçok özellik bulunmaktadır ve bu da köklü tarihimiz, güçlü kültür sanat yaşantımız içinde ayrı bir öneme sahiptir.

Devamı
post image

Hasan Polatkan Kültür Merkezi

Hasan Polatkan Kültür Merkezi, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer alan bir kültür merkezidir. Toplamda 1000 metrekare alan üzerine inşa edilen kültür merkezinin, 540 kişilik izleyici kapasitesi bulunmaktadır.

Devamı
post image

Ahşap Eserler Müzesi

Eskişehir ili Odunpazarı ilçesinde yer alan Ahşap Eserler Müzesi, Kurşunlu Külliyesi’nin batısındadır. Dünyanın pek çok ülkesindeki ünlü sanatçılar tarafından üretilen 160’tan fazla ahşap, değerli ve birbirinden eşsiz eser bu müzede sergilenmektedir.

Devamı
post image

Pessinus Açıkhava Müzesi

Ankara - Eskişehir karayolu üzerinde yer alan Sivrihisar’ın 13 km güneyindeki Ballıhisar’da bulunan Pessinus Açıkhava Müzesi, Friglere göre Tanrıça Kybele olarak isimlendirilen ana tanrıçanın en önemli tapınma yerlerinden biri olarak görülmektedir.

Devamı
post image

Eskişehir Sanat Tesisleri

Eskişehir tarihi ve doğalgüzellikleri yanında kültür sanat alanında da çok büyük devrim yapmış durumda.Özellikle Büyükşehir Belediyesi tarafından son 15-20 yılda birbiri ardınaaçılan sanat kurumları ve tesisleri kentin kimliğini çok daha üst seviyeye çıkarmıştır.

Devamı
post image

Beylerbeyi Konağı Kültür Merkezi – Eczacılık Müzesi

Dört asırlık tarihiyle dikkat çeken Beylerbeyi Konağı Kültür Merkezi, Eskişehir ilinin Odunpazarı bölgesinde bulunan Kurşunlu Camii’nin giriş kapısında ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Üç katlı konakta Osmanlı döneminden kalma önemli tarihi eserler turistlere sergileniyor.

Devamı
post image

Şehir Tiyatroları

Eskişehir BüyükşehirBelediyesi Şehir Tiyatroları için Pr. Dr. Yılmaz Büyükerşen’ingirişimleriyle ve çabalarıyla 2000 yılında hazırlıklar başlamıştır. Türkiye’ninüçüncü ödenekli Şehir Tiyatrosu olarak 27 Mart 2001 tarihinde çalışmalarabaşlanmıştır.

Devamı
post image

Sivrihisar Seydiler Hamamı

Günümüzde oldukça önemli olan temel turizm hizmetleri, pek çok çeşitli tarz ve seçeneklerde olmak üzere karşımıza çıkmaktadır. Turizm hizmetleri kapsamında oldukça popüler bir konumda yer alan termal turizm çalışmaları da bu alanda büyük öneme sahiptir.

Devamı
post image

Sivrihisar Küçük Hamam

Çok uzun çağlardır insan hayatında oldukça önemli bir konumda yer alan temel turizm hizmetleri, pek çok farklı çeşit ve niteliklerde olmak üzere karşımıza çıkmaktadır.

Devamı
post image

Sivrihisar Kumacık Hamamı

Çağımızda oldukça büyük bir öneme sahip olan genel turizm hizmetleri, pek çok çeşitli tarz ve niteliklerde olmak üzere karşımıza çıkmaktadır.

Devamı
post image

Sivrihisar Gümüşkonak Ilıca

Eskişehir ilinin güneybatısında bulunan Sivrihisar ilçesine bağlı Aktaş köyü ile Ağaçköy arasında yer alan Sivrihisar Gümüşkonak Ilıca, her yıl birçok sayıda misafire ev sahipliği yapmaktadır.

Devamı
post image

Mihalıççık Yarıkçı Kaplıcası

Eskişehir’deki en özel kaplıcalardan birisi Mihalıççık Yarıkçı Kaplıcası’dır. Mihalıççık ilçesinin güneydoğusunda, Hamam Deresinin kenarında ve Hamam Dağının eteğinde yer almaktadır.

Devamı
post image

Mihalgazi Gümele Kaplıcası

Mihalgazi Gümele Kaplıcası Eskişehir ilmerkezinin kuzeyinde, yaklaşık 35 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır.Eski adıyla Gümülce olan Mihalgazi sınırları içindedir.

Devamı
post image

Kızılinler Kaplıcası

Eskişehir’e seyahat eden herkesin mutlaka uğraması gereken yerler vardır ki, bunlar arasında Kızılinler Kaplıcası özellikle seçilmektedir. Eskişehir’in Tepebaşı ilçesi sınırları içerisinde Kızılinler köyünde yer alan bu kaplıcaya merkeze biraz uzak olsa da ister toplu taşıma isterse de özel araçla rahatlıkla gidilebilir.

Devamı
post image

İnönü Kaplıca Ilıca

Eskişehir birçok tarihi vedoğal güzelliğe sahip olmanın yanında farklı yer altı kaynaklarına da sahiptir.Bu yönüyle şehrimizin farklı yerlerinde yer alan jeotermal kaynaklar farklıkaplıcaların ortaya çıkmasına da neden olmuştur. Bunlardan birisi İnönü Kaplıca Ilıca olup İnönü ilçemizde yer almaktadır.

Devamı
post image

Ilıcaköy Ilıca

Eskişehir ilinin sahip olduğu termal sular, sağlık bakımından sayısız faydalarıyla seçilmekte ve ilgi görmektedir. Bunlar içerisinde özel faydalarıyla adından söz ettiren Ilıcaköy Ilıca, birçok minerali bünyesinde birleştirerek insan sağlığına faydalı birçok etkene sahiptir.

Devamı
post image

Hasırca Kaplıcası

Yeraltı suları bakımından çok zengin olan Eskişehir’de termal su, yıllar boyunca pek çok uygarlık tarafından yaygın bir şekilde kullanılmıştır. Hatta Dorlaion şehrinin kuruluş yeri olarak Eskişehir merkezinde yer alan sıcak sular bölgesi gösterilmektedir.

Devamı
post image

Çifteler İhsaniye (Ilıcabaşı)

Eskişehir’in Çifteler ilçesine bağlı ilk adı İhsaniye olan, daha sonrasında sahip olduğu özellikleri nedeniyle Ilıcabaşı adlandırılan Çifteler İhsaniye (Ilıcabaşı), sağlık turizmi açısından çok değerli mekanlardan biridir.

Devamı
post image

Çifteler Hamamı

Günümüzde dünyanın pek çok farklı bölgelerinde olduğu gibi ülkemiz olan Türkiye sınırları içerisinde de termal turizm hizmetleri, oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

Devamı
post image

Çardak (Hamamkarahisar) Kaplıcası

Çardak (Hamamkarahisar) Kaplıcası, Eskişehir ilinin Günyüzü ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Günyüzü ilçesine bağlı Hamamkarahisar Köyü sınırları içerisindedir. Günyüzü merkeze yaklaşık 15 km uzaklıktadır.

Devamı
post image

Aşağı ve Yukarı Ilıca

Aşağı Ilıca, Eskişehir ilinin Odunpazarı ilçesine bağlı olan bir mahalledir. Mahallenin yer altından çıkan sıcak suyundan ötürü isminin aşağı ılıca olmasına karar verilmiştir.

Devamı
post image

Anadolu Senfoni Orkestrası

Anadolu Senfoni Orkestrası Eskişehir’de,Anadolu Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden bir orkestradır. 2004yılında faaliyetlerine başlayan Anadolu Senfoni Orkestrası’nın amacı klasikmüziğin yaygınlaştırılması ve tanınmasına yardımcı olmaktır.

Devamı
post image

Alpu Uyuzhamam Kaplıcası

Eskişehir’in Alpu ilçesinde yer alan Alpu Uyuzhamam Kaplıcası egzama ve uyuz gibi pek çok hastalığa şifa oluyor.

Devamı
post image

Yunusemre Halk Çarşısı

Yunusemre Halk Çarşısı Eskişehir’de gezilip görülecek yerlerden birisidir. Alışveriş merkezi olarak hizmet veren Yunusemre Halk Çarşısı modern alışveriş merkezlerinin aksine geleneksel bir çarşı hüviyetindedir.

Devamı
post image

Taşbaşı Çarşısı

Taşbaşı Çarşısı Eskişehir’in Odunpazarı ilçesi sınırları içinde yer alan, özellikle şehir halkının alıveriş için kullandığı bir yerdir

Devamı
post image

Sıcak Sular, Hamamlar

Ülkemizin dört bir yanı gezilmeye ve görülmeye değer turistik alanlara sahiptir. Doğal oluşumlar, muhteşem manzaralar, termal ve şifalı sular başta olmak üzere birçok özel yer bulunmakta ve insanların ilgisini çekmektedir

Devamı
post image

Sakarıılıca Kaplıcaları

Şifalı suların bölgede yoğun olarak bulunması sayesinde birçok tesis açılmış ve hizmete başlamıştır. Uzun süredir Eskişehir’in termal suları ilgi görmektedir.

Devamı
post image

Eskişehir Reşadiye Camii

Günümüzde oldukça önemli bir konumda kendisine yer bulan tarihi eserler, dünyanın pek çok farklı noktalarında olduğu gibi ülkemizde de birçok çeşitli lokasyonlara dağılmış durumdadır

Devamı
post image

Özdilek AVM

Kurulduğu ilk günden müşterilerine verdiği özel değer sayesinde uzun soluklu çalışma serüveni bulunan Özdilek, her geçen gün büyümekte ve yeni şubelerini açmaktadır.

Devamı
post image

Neoplus Outlet ve Yaşam Merkezi

Günümüzde en popüler vakit geçirme ortamlarından olan alışveriş merkezleri, uluslararası alanda olduğu gibi ülkemizde de oldukça büyük oranda tercih edilmektedir.

Devamı
post image

Kanatlı Alışveriş Merkezi

Kanatlı Alışveriş Merkezi, 8 Şubat 2007 tarihinde açılmıştır. 22 milyon dolarlık bir yatırımla proje hayata geçirilmiştir

Devamı
post image

Hediyelik ve Özel Eşya Dükkanları

Türkiye’nin birçok özelliği ile en çok ilgi çeken şehirlerinden olan Eskişehir, yılın her döneminde turistlerin ilgisini çekmektedir.

Devamı
post image

Hamamyolu Caddesi

Aşağı Mahalle ile Yukarı Mahalle’yi birbirine bağlayan Hamamyolu Caddesi, Odunpazarı Belediyesi tarafından 2009 yılında tekrardan düzenlenmiş ve trafiğe kapalı alan ile güzel bir yürüyüş alanı haline gelmiştir.

Devamı
post image

Espark Eskişehir Alışveriş Merkezi

İnsanların gün içerisinde en çok vakit geçirdiği ortamlardan bir tanesi olarak öne çıkan alışveriş merkezleri, global çapta olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler gezilecek ortamların başında gelmektedir.

Devamı
post image

Haller Gençlik Merkezi

Bünyesinde barındırdığı ünlü yemek mekanları, aktivite alanları ve tarihi dokusu ile Eskişehir’in turistik merkezleri arasında yer almaktadır.

Devamı
post image

Esnaf Sarayı

Esnaf Sarayı Eskişehir’de gezilip görülecek yerlerden birisidir. Bir tür alışveriş merkezi olan Esnaf Sarayı günümüzün alışılmış alışveriş merkezlerinden oldukça farklı bir yapıya sahiptir

Devamı
post image

Çarşamba Pazarı

Eskişehir gezilip görülecek yerleri açısından son derece zengindir. Bulunduğu bölge itibariyle son yıllarda çok büyük bir değişime sahne olan şehir, adeta çöl ortasında bir vaha gibidir.

Devamı
post image

Bit Pazarı

Eskişehir’de yaşayan kişiler, Bit pazarı sayesinde pek çok türden eşyaları bulabilmekteydi. Bit pazarı deyip geçmeyin. Satıcı ve alıcının her zaman memnun bir şekilde ayrıldığı bu pazara birçok eşya bulunurdu.

Devamı
post image

Barlar ve Kulüpler

Merkezinde iki büyük üniversite bulunan Eskişehir’de hiç durmayan bir gece hayatı yaşanmaktadır.

Devamı
post image

Eskişehir Atatürk Stadyumu

20 Kasım 2016 yılında Eskişehirspor ve Yeni Malatyaspor arasında oynan maçla hizmete açılan Atatürk Stadyumu, 34 bin 930 kişilik seyirci kapasitesine sahiptir. Basın mensuplarına ve misafir seyircilere ayrıca koltukların ayrıldığı stadyum toplan 16 bloktan oluşmaktadır.

Devamı
post image

Adalar Porsuk Çayı

İnternette Eskişehir araştırması yaptığınızda belki de en çok ilginizi çekecek yerlerden birisi de Adalar Porsuk Çayı olacaktır. 488 kilometrelik uzunluğu ile Sakarya Irmağı’nın en uzun kolu olma özelliğine sahip olan Adalar Porsuk Çayı ile ilgili bilgiler verelim.

Devamı