background

Hasan Polatkan Kültür Merkezi

Hasan Polatkan Kültür Merkezi

Hasan Polatkan Kültür Merkezi

Hasan Polatkan Kültür Merkezi

Hasan Polatkan Kültür Merkezi, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yer alan bir kültür merkezidir. Toplamda 1000 metrekare alan üzerine inşa edilen kültür merkezinin, 540 kişilik izleyici kapasitesi bulunmaktadır. 160 metrekarelik sahneli Hasan Polatkan Kültür Merkezi, VIP salonu, soyunma odaları, kulis ve engelli asansörü gibi seçeneklere sahiptir.

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nin Sunduğu Hizmetler

Geniş, ferah ve konforlu bir yapıya sahip olan Hasan  Polatkan Kültür Merkezi binasında çoğunlukla Odunpazarı Belediye Tiyatrosu’nun oynamış olduğu oyunlar sahnelenmektedir. Tiyatro oyunlarının dışında da konser programları, film gösterimi, seminer, şiir dinletisi, imza günü, konferans, sergiler ve sivil toplum kuruluşları toplantıları gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

Hasan Polatkan Kültür Merkezi’ne Ulaşım

Hasan Polatkan Kültür Merkezi ulaşımı için yapmanız gereken şeyler oldukça kolaydır. Minibüs, otobüs, tramvay, taksi ya da hususi araç ile kültür merkezine kolay bir şekilde ve en kısa süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirde bulunan tüm toplu taşıma araçlarına Eskart isimli elektronik kartlar ile binebilirsiniz. Eskart kartınız yoksa duraklara yakın olan gişelerden isim, soy isim, T.C kimlik numarası gibi özel bilgileriniz ile kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz.

  • Tramvay hattı: Eskişehir için en önemli olan ulaşım aracıdır. Estram olarak da isimlendirilir. Hem Hasan Polatkan Kültür  Merkezi ziyareti için hem de pek çok yere ulaşım sağlamak için tramvay hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Otobüs hattı: Otobüs hattı ile de kültür merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehirde siyah, mavi ve kırmızı olmak üzere 3 çeşit otobüs bulunmaktadır. Dilediğiniz otobüse binebilirsiniz.
  • Taksi: Eskişehir’de taksi fiyatları diğer illerin taksi fiyatlarına kıyasla biraz daha pahalıdır. Ancak hem rahat hem de hızlı bir şekilde kültür merkezine ulaşmak istiyorsanız sizin için ideal bir seçim olacaktır.
  • Araç kiralama: Eskişehir’e gezmek için gelen kişiler genelde araç kiralama hizmetlerinden faydalanmaktadır. Şehir merkezinde otobüs ve tramvay gibi pek çok ulaşım seçeneği olsa da, kültür merkezine rahat ve kolay bir şekilde ulaşım sağlamak için, haftalık, aylık ya da günlük olarak araç kiralanabilir.