background

Hediyelik ve Özel Eşya Dükkanları

Hediyelik ve Özel Eşya Dükkanları

Hediyelik ve Özel Eşya Dükkanları

Hediyelik ve Özel Eşya Dükkanları

Türkiye’nin birçok özelliği ile en çok ilgi çeken şehirlerinden olan Eskişehir, yılın her döneminde turistlerin ilgisini çekmektedir. Gezilecek ve görülecek yerleriyle misafirlerin ilgi odağında olan şehir aynı zamanda hediyelik  ve özel eşya dükkanları ile dikkat çekmektedir. Eskişehir’i ziyarete gelen kişilere birçok hediyelik ve özel hatıra niteliğinde şehrin tarihiyle özdeşleşmiş eşyalar sunan dükkanlar oldukça zengin içerikliler:

  • Magnetler
  • Seramikler
  • El sanatları
  • Cam objeler
  • Helvalar
  • Tatlılar
  • Lületaşından yapılmış aksesuarlar
  • Sorkun çömleği

gibi hem hatıra olarak alabileceğiniz hem de Eskişehir’in lezzetlerini tattırabileceğiniz birçok farklı hediyeler şehrin merkezi sokaklarında hediyelik eşya dükkanları aracılığıyla sizlere sunulmaktadır.

Hediyelik Eşyalar Satın Alabileceğiniz En Tanınmış Yerler

Herhangi bir şehri gezdiğimizde her zaman bize o şehri andıracak bir hediyelik eşya satın alma gibi alışkanlığımız mevcuttur. Hatta sadece kendimize değil, yakınlarımıza da bu tarz eşyalar almaya özen gösteririz. Eskişehir’in en eşsiz minerali olan lületaşından hazırlanan birçok hediye  amaçlı kullanabileceğiniz eşyalar Atlıhan Çarşısında sizlere sunulmaktadır.  Burada şehrin en değerli zanaatkarlarının elinden çıkmış tesbihler, biblolar, takılar edinebilir, kendinize güzel bir anı hediye etmiş olursunuz.

Aynı zamanda hediye olarak alabileceğiniz objeler içerisinde Sorkun Çömleği ayrı bir güzelliktedir. En iyi örnekleri Sorkun köyünde bulunan bu çömlekleri Eskişehir ziyaretinizin bir hatırası olarak değerlendirebilirsiniz.

Eskişehir’in tanınmış tatlıcı ve helvacıları arasında Tanınmış Helvacı, sizlere met ve nuga helvasının eşsiz lezzetini tattırmaktadır. Fıstıklı ve cevizli olan bu helvaları hem kendiniz tadabilir yakınlarınıza hediye edebilirsiniz.

Cam objeleri hediye olarak almak isteyenler ise Kurşunlu Külliyesi’nden zevklerine uygun her boyutta ve çeşitte cam obje alabilirler. Bu süs eşyaları ile hem kendinizi hem de sevdiklerini mutlu edebilirsiniz.

Hediyelik Eşya Dükkanlarının Özellikleri

Eskişehir’de gezerken hediyelik eşya dükkanlarının  özellikleri içerisinde en çok dikkat çeken nüans her birinin şehrin tarihini ve kendine has değerlerini yansıttığı gerçeğidir. Farklı çeşitlerde süs eşyaları, hatıra amaçlı satılan eşyalar veya şehre özgü tatlıların satışını yapan dükkanlar, tüm işlerine şehrin ruhunu yansıtmaya çalışmaktalar. Bu nedenle de misafirlerin oldukça çok ilgisini çeken bu dükkanlar şehrin tarihini yaşatmakta özel bir görev üstlenmişler. İşçilikleri ve boyutları hediyelerin fiyatlarını etkilemiş olsa da bu dükkanlarda genelde her bütçeye uygun hediyeler bulmak mümkündür. Ayrıca boyut olarak ister zarif isterse de gösterişli birçok hediye çeşidine ulaşabileceğiniz dükkanlar sizlere Eskişehir’in hatıralarını kendi evinizde yaşatmakta yardımcı olmaktalar.