background

Çarşamba Pazarı

Çarşamba Pazarı

Çarşamba Pazarı

Çarşamba Pazarı

Eskişehir gezilip görülecekyerleri açısından son derece zengindir. Bulunduğu bölge itibariyle son yıllardaçok büyük bir değişime sahne olan şehir, adeta çöl ortasında bir vaha gibidir.Her yeri yeşilliklerle bezeli olan, ortasından akan Porsuk Çayının en iyişekilde değerlendirildiği ortamda tarihi yapılar korunmaktadır. Sadece tarihiyapılar değil, çeşitli gelenekler ve geleneksel unsurlar da sürdürülmektedir.Bunlardan birisi halk pazarları olup her Çarşamba Odunpazarı sınırları içindekurulan Çarşamba Pazarı yerel halkın en çok ilgi gösterdiklerindenbirisidir.

VişnelikMahallesinde kurulan Çarşamba Pazarı sebze, meyve,kıyafet başta olmak üzere çok farklı kategorilerde yüzlerce ürüne erişimsağlıyor. Özellikle kıyafet noktasında eşsiz bir zenginliğe sahip olan ÇarşambaPazarı hem yerel halkın hem şehirde öğrenim gören öğrencilerin yoğun ilgisiniçekiyor. Eskişehir’in öğrenci şehri olduğu düşünüldüğünde, son dönemdemağazalardaki fiyatların astronomik şekilde artmasıyla birlikte semt pazarı çokdaha fazla rağbet görür hale gelmiştir.

ÇarşambaPazarı’nda her yaştan, her kesimden kişiye hitapedebilmektedir. Aradığınız her şeyi bulmanın mümkün olduğu alanda kredikartıyla alışveriş yapılabilmekte, taksit uygulanabilmektedir. Birçok pahalımarkanın taklit tişörtleri başta olmak üzere birçok ürününü, birbirinden uygunfiyatlarla pazarda bulmak mümkündür.

Çarşamba Pazarı’nda Bulabilecekleriniz

Çarşamba Pazarı Eskişehir’ingeleneksel semt pazarlarından birisi haline gelmiştir. On yıllardır adından daanlaşılacağı üzere çarşamba günleri kurulan Pazar, adeta marka olmuş ve aynızamanda ÇARPA olarak adlandırılmaktadır. Pazaryerinde yer alan tezgahlarınfaaliyet alanları başlıca şunlardır:

·       Sebze, 

·       Meyve,

·       Züccaciye,

·       Halı,

·       Tekstil, 

·       Tuhafiye.

Çarşamba Pazarı Adresi ve UlaşımBilgileri

Çarşamba Pazarı Eskişehir’in merkez ilçelerinden birisi olan Odunpazarı sınırları içinde yer almaktadır. Bulunduğu lokasyon itibariyle son derece merkezi bir yerde olduğundan pazara ulaşım zor değildir.

Çarşamba Pazarı açık adresi Vişnelik Mahallesi, Tuncay Sokak Odunpazarı, Eskişehir olup oldukça geniş bir alana yayıldığında mahalleye ulaştığınızda pazarı görmeniz çok kolaydır. Birçok halk otobüsüyle ya da tramvayla Çarşamba Pazarı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da kendi aracınızla ulaşabilirsiniz. Harita uygulamalarının herhangi birisine Çarşamba Pazarı yazdığınızda ya da pazarın açık adresini yazdığınızda rahatlıkla yol tarifi alabilir, kolayca ulaşabilirsiniz.