background

İnönü Kaplıca Ilıca

İnönü Kaplıca Ilıca

İnönü Kaplıca Ilıca

İnönü Kaplıca Ilıca

Eskişehir birçok tarihi vedoğal güzelliğe sahip olmanın yanında farklı yer altı kaynaklarına da sahiptir.Bu yönüyle şehrimizin farklı yerlerinde yer alan jeotermal kaynaklar farklıkaplıcaların ortaya çıkmasına da neden olmuştur. Bunlardan birisi İnönü Kaplıca Ilıca olup İnönü ilçemizde yer almaktadır.

İnönütarih, doğa, kültür ve havuzlarıyla meşhur olup jeotermal kaynaklar ilçede hergeçen gün daha fazla kullanılmaktadır. Bunun en özel örneklerinden birisi İnönüKaplıca Ilıca olarak karşımıza çıkmaktadır. Bölgede son dönemdebirçok yapılaşma olmakta, özellikle yeni havuz ve piknik alanı rahatlıklagezilecek, görülecek, ailecek vakit geçirilecek bir ortam hazırlamaktadır.İnönü Belediyesi hummalı bir çalışma yürüterek kaplıcanın hem ilçenin hem deülkemizin en kaliteli kaplıcalarından birisi haline getirmek içinçalışmaktadır.

İnönü Kaplıca Ilıca yılın herdöneminde 26 derece sabit sıcaklığa sahiptir. Bu yönüyle her mevsimgirilebilmekte, rahatlanabilmekte, keyifli bir zaman geçirilirken kaplıcanınsağlık avantajlarından da istifade edilebilmektedir. Yeni projelerle ilçeturizminde büyük atılımların yapılması hedeflenmekte, bunun için sadecekaplıcaya gelmek yetmeyip çevreyi gezip görme, birbirinden özel lezzetlerideneyimleme, kalabalıktan uzak, sessiz, sakin bir zaman geçirme ayrıcalıklarıda sizleri beklemektedir.

İnönü Kaplıca Ilıca Hangi FaydalarıSağlıyor?

İnönü Kaplıca Ilıca yılın hermevsiminde sabit 26 derece sıcaklığa sahiptir. Termal suyun zengin mineral vemadensel içeriği özellikle cilt sağlıklarına, romatizmal hastalıklara tedavisunmaktadır. Ayrıca hem bedensel hem de ruhsal açıdan sizi rahatlatmakta,vücudunuzun tüm yönlerinin yenilenmesini sağlamaktadır.

İnönü Kaplıca Ilıca sularıylaağrıyan bölgelerinizdeki kan dolaşımı hızlandırılabilmekte, ağrılarazaltılmakta, iyileşme süreci hızlandırılmaktadır. Bütün bunlar yanında İnönüKaplıca Ilıca’da elde edebileceğiniz başlıca faydalar şunlardır:

·        Alerjik üst solunum yolurahatsızlıkları, astım, bronşit, nefes darlığı gibi solunum yolu hastalıklarındatedavisinde yardımcıdır.

·        Egzama, sedef, akne gibi ciltrahatsızlıklarında etkilidir.

·        Kireçlenme, bel fıtığı,romatizmal rahatsızlıkların tedavisinde faydalıdır.

·        Ameliyat sonrası hareketbozukluğu, felç, çocuk felci gibi kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarınıntedavisinde faydalıdır.

·        Mide rahatsızlıkları,karaciğer yetmezliği, obezite, insülin direnci, gut gibi mide bağırsak problemiyaşayanlarda tedaviyi destekleyicidir.

·        İdrar yolları enfeksiyonları,böbrek taşı, prostat gibi böbrek ve idrar yolları rahatsızlıklarındafaydalıdır. Çamur banyosu, içme kürleri gibi farklı tedavi yöntemi olarakşeklinde uygulanır.

·        İltihap, kadın doğumhastalıkları, kısırlık gibi tedavilerde çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

·        Sinir bozukluğu, stres, vb. nörolojikhastalıkların tedavisinde termal su kullanılabilmektedir.

İnönü Kaplıca Ilıca Nerede, NasılGidilir?

İnönüKaplıca Ilıca Eskişehir’in İnönü ilçesinde yer almaktadır. İnönüilçesi Eskişehir merkeze 30 kilometre mesafededir. Açık adresi İsmetpaşa, 26670İnönü, Eskişehir şeklindedir. İlçenin batısında sarp kil kayalıklarında yeralmaktadır.

İnönü Kaplıca Ilıca’ya gitmek içinözel araçlarınızı kullanabilirsiniz. Ya da İnönü’ye otobüsle gelip buradantaksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Eskişehir’e oldukça yakın olan kaplıcayadilerseniz Bilecik ya da Kütahya illerinden de ulaşabilirsiniz. Eskişehir’inhızlı trene ve normal trene sahip olması, onlarca otobüs firmasının hizmet vermesiİnönü Kaplıca Ilıca’ya ulaşımı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Aracınızlageldiğiniz taktirde harita uygulamalarına İnönü KaplıcaIlıcayazarakya da açık adresi yazarak kolaylıkla yol tarifi alabilir, pratik biçimdegidebilirsiniz.