background

Esnaf Sarayı

Esnaf Sarayı

Esnaf Sarayı

Esnaf Sarayı

Esnaf Sarayı Eskişehir’de gezilip görülecek yerlerden birisidir. Bir tür alışveriş merkezi olan Esnaf Sarayı günümüzün alışılmış alışveriş merkezlerinden oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Çünkü modern alışveriş merkezlerinde her nereye giderseniz gidin aynı markalarla, aynı marketlerle, aynı mağazalarla karşılaşmaktasınız. Oysa Esnaf Sarayı Alışveriş Merkezi bütün bunlardan ayrı bir yere sahip.

Esnaf Sarayı 1973 yılında kurulmuş. Bir işyeri yapı kooperatifi olarak kurulan merkezin kuruluş aşamasında 500ortak bir araya gelmiş. 1979 yılında iş merkezinin yapımına başlanılmış ve 1985yılında inşaat tamamlanarak alışveriş merkezi işletmeye açılmış. Dolayısıyla son derece köklü bir tarihe sahip ve 35 yılı aşkın süredir gerek Eskişehirlilere gerekse Eskişehir’e dışardan gelip ziyaret edenlere hizmet vermektedir.

Esnaf Sarayı 3800 metrekare alan üzerine kurulmuştur. 10 katlı bir yapıdan oluşmaktadır. 475 işyeri, 54 büro ve 11 sosyal tesis olmak üzere toplam 540 işyeri Esnaf Sarayı içinde yer almaktadır. Sadece işyeri açısından değerIendirildiğinde çok muazzam bir mağaza sayısı göze çarpmaktadır.

Esnaf Sarayı içinde sosyal tesis olarak pastane, restaurant, kafeterya, çocuk eğlence merkezi, kapalı otopark, güvenlik merkezi, mescit, jeneratör merkezi, kamera odası, yangın ihbar ve kontrol merkezi gibi pek çok merkez yer almaktadır.

Alışveriş merkezinde altı kat çarşı arasında çift yönlü çalışan 8 adet yürüyen merdiven yer almaktadır. 1 adet yük asansörü bulunmakta, 1 adet panoramik asansör bulunmakta, birer adet de restaurant ve büro bölümlerine çalışan asansörler olmak üzere toplam 4 asansör çalışmaktadır. En modern donanımlarla donatılan ve sürekli teknolojisi güncellenen Esnaf Sarayı Alışveriş Merkezi içinde enerji kesilmelerinde acil kullanımlar için jeneratör grubu yer almaktadır. Koridor ve sosyal tesislerde jeneratör anında devreye girebilmektedir. Kat koridorlarının havalandırması havalandırma tesisatından yapılmakta, bu da bu kadar katlı bir yapıda ferah bir ortama imkan vermektedir.

Esnaf Sarayı’na Nasıl Gidilir?

Esnaf Sarayı Alışveriş Merkezi Eskişehir’in merkez ilçelerinden birisi olan Odunpazarı sınırları içinde yer almaktadır. Son derece merkezi bir pozisyonda olan alışveriş merkezinin açık adresi İstiklal Mah. İki Eylül Cad. No:24 26010/Eskişehir-Odunpazarı şeklinde olup bütün navigasyon uygulamalarına alışveriş merkezinin adını ya da açık adresini yazdığınızda yol tarifi çıkmaktadır.

Haftanın7 günü açık olan Esnaf Sarayı bütün hafta boyunca 10:00 – 21:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Şehrin birçok noktasına yürüme mesafesinde olup tramvay ve şehir içi otobüslerle de kolayca ulaşılabilmektedir.

Esnaf Sarayı’nda Yer Alan Kurumlar

Esnaf Sarayı çok sayıda işletmeye ev sahipliği yapmaktadır. Alışveriş merkezinde ulaşabileceğiniz başlıca kurumlar şunlardır:

·      Bay Pipo,

·      Şennur Moda Evi,

·      İnan Akvaryum,

·      Es-Tech

·      Ekhowatch

·      Armes

·      Eska Pet

·      Eylül Organizasyon

·      Sultan Çeyiz

·      Estee Kozmetik Kuaför Market

·      Özer Terzi

·      Paşam Hediyelik

·      Esilam Lüle Taşı Hediyelik

·      Telefon Dünyası

·      C&C Öz Butik

·      Cengiz Pakel Deri Ürünleri

·      Yasemin Cafe

·      Lina Organizasyon

·      Asya Bilgisayar

·      Kaya Ticaret

·      Akgün Hediyelik-Oyuncak

·      Erden Giyim

·      Meşhur Çorbacı Kadir

·      Dere Hediyelik

·      Eylül Bilgisayar

·      Bk Sposa

·      Doğan Ticaret

·      Beste Müzik

·      Tümenci İletişim

·      Melodi Müzik

·      İnci Sünnet

·      Duygu Abiye

·      Eskişehir Akvaryum

·      Elmas Gümüş

·      Damla Saat

·      Eylül Abiye

·      Takı Bijuteri

·      Necip Bilgisayar

·      Beta Kırtasiye

·      Murat Giyim

·      Kenar İletişim

·      Çam Sakızı Hediyelik Eşya

·      Miss Peri Gelinlik-Nişanlık

·      Katar Hediyelik- Katar Gümüş

·      Sevgi Moda Evi

·      Şahin Hediyelik

·      Sibel Gelinlik & Tasarım

·      Aşk-I Lal

·      İşcell İletişim

·      Kardelen Gelinlik

·      Hayal Cennet Moda Evi vd.

Moda evlerinden hediyelik eşya mağazalarına, giyim mağazalarından teknoloji mağazalarına, spor mağazalarından etkinlik organizasyon mağazalarına kadar onlarca sektörden mağaza alışveriş merkezinde sizleri beklemektedir.