Ayten Usta Çocuk Akademi

Ayten Usta Çocuk Akademi

Ayten Usta Çocuk Akademisi AYTEN USTA GURME RESTORAN'da bulunan atölyemizde çocuklarınızın gelişimi ve birlikteliği için çeşitli eğitim ve oyunların yapıldığı bir uygulamalı hizmettir. Ayten Usta Çocuk Akademisi her çocuğun biricik ve özel olduğu bakışıyla, onların sahip oldukları zihinsel ve kişilik potansiyelini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmayı hedefleyen, çocukların gelişimsel ihtiyaçlarını ve bireysel farklılıklarını temel alarak, onların öğrenmeyi öğrenen, gelişim düzeyleri içerisinde kritik görevleri yerine getiren, bireysel yeteneklerini keşfeden ve geliştiren, analitik ve eleştirel düşünmelerini sağlayan, problem çözme becerisi geliştiren, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenen, özgüveni gelişmiş, iletişim becerileri yüksek, milli ve manevi değerlerin farkında, çevre ve toplum bilinci yüksek, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmeye önem veren bir uygulamadır.

Atölye İçeriği

İlk oturumda çocuklarımızın birbirlerini tanıması ve kaynaşması için çeşitli oyunlar oynayarak sürece başlıyoruz. Ardından ortamı tanımaları ve alışmaları için restaurant turumuz geliyor.

 Her oturumun başında ısınma etkinlikleri ve danslar yer alıyor.

Çocuklarımızın mutfağı sevmeleri ve kendilerini keşfetmeleri için çeşitli mutfak etkinlikleri planladık. Haluja yapımı, kurabiye ve kanepe yapımı gibi. Mutfakta yapacağımız bu etkinlikleri ise hikayelerle harmanladık. Kısacası çocuklarımız bu atölyeyle hem eğlenecek hem de öğrenecekler.

 Atölye planı içinde seçtiğimiz hikayelerimiz çocuklarımıza belirli değerleri aktarmak üzere seçilmiş hikayelerdir. (Küçük Mor Balık- Ayla Çınaroğlu , Uçmaktan Korkan Uğur Böceği- Gönül Simpson) Atölye içerisinde bireysel farklılıklara saygı, özgüven, cesaret, sevgi ve arkadaşlık temalarını işleyeceğiz.  Bu konuların sadece derslerde okunan metinlerde kalmaması , hayata aktarılması için ve çocuklarımızın da bunu fark etmesi için hepinizi Ayten Usta Çocuk Akademisi’ne bekliyoruz.


Etkinlik İçeriği

ETKİNLİKLER

Küçük  şefler

 • a. Topla Tanışma oyunu
 • b. Tanışma oyunundan sonra çocuklarla mutfak ve restaurant gezisi yapılır.
 • c. Gezi ve tanıtımın ardından “Haluja” etkinliği yapılır.
 • d. Bahçe gezisi ve ördeklere yem verilerek ilk hafta sonlandırılır.

Minik  Uğur Böcekleri

 • a. Yedim adım dansı ile etkinliklere başlanır.
 • b. “Uçmaktan Korkan Uğur Böceği” adlı hikaye okunur.
 • c. Uğur böceğinden kanepeler yapılır.

Mor  Balıklar

 • a. Harekete yön vereni bul oyunu oynanır.
 • b. Balık poğaça veya kurabiye etkinliği yapılır.
 • c. “Küçük Mor Balık” adlı hikaye okunur.

Sevgi  Yumakları

 • a. Bisküvili sevgi topları hazırlanır.
 • b. Renkli Kavanozlar etkinliği yapılır.

Her atölye sonunda çocuklarımız kendi yaptıkları yiyecekleri ve Ayten Usta’nın  ikramlarını afiyetle yerken günün değerlendirmesi yapılır.Aktiviteler
Program süresince çocuklarımızla farklı bir çok aktiviteler yapılmaktadır. Hikaye ve masallar, börek, kurabiye yapımı, restoran, park bahçe gezileri vs...

Etkinlik Takvimi
Ayten Usta Çocuk Akademi 3 ila 4 hafta arasında sürmektedir. Etkinlik boyunca çeşitli aktivitelerde yapılmaktadır. Yakı kartları ve katılım belgeleri verilmektedir.

Oyun & Eğlence
Etkinlik boyunca çeşitli oyunlar oynanmakta ve eğlenceler düzenlenmektedir. Tanışma oyunu, giriş etkinliği eğlenceleri, restoran ve park gezileri vs.

Eğitim
Çeşitli oyunlar ve mutfak bölümünde eğlence ile beraber eğitimler de verilmektedir. Özgüven ve cesaret, liderlik oyunu, börek, kurabiye nasıl yapılır vs.

Tanışma Oyunu
Oyuna veliler de katılabilir. Süreye bağlı olarak ikinci turda isimleriyle birlikte yaşlarını da söyleyebilirler

Özgüven ve Cesaret

Dans, Isınma, Hikaye, Değerlendirme, kişisel güven ve cesaret ayrıca başarabileceğimize inanmakla ilgili konuşma

Değerlendirme
Gün sonunda atöylede o günki etkinlik ve aktivite içeriği ile ilgili genel değerlendirme ayrıca bireysel konuşma

Giriş Etkinliği
Haftanın hikayesinin okunması, tahmini süre 10-15 dakika, hikaye bitimi sonrası hikaye değerlendirmesinin yapılması

Mutfak Etkinliği
Mutfakta yapılacak çeşitli pasta, şekerleme ve kurabiyeler, haluja, küçük mor balık, uğur böcekleri vs.

Tören
Akademide 4 Haftalık sürenin sonuna gelindiğinde çocuklara katılım belgeleri verilir ve Mutfak Atölyesi sonlandırılır.

Ayten Usta Akademi

Ayten Usta Akademi Resimleri